Ahmet Yay SMMM Bürosu, 1985 yılında Ankara’da kurulmuş olup, yürütmüş olduğu mesleki çalışmalar neticesinde alanında tanınmış ve itibarlı bir muhasebe ve mali danışmanlık bürosudur. Büromuz, kalifiye ve tecrübeli çalışanları ile birlikte, her ülkeden, her türlü sektörde, her çeşit firma için güvenilir ve titiz bir muhasebe hizmeti sunmayı garanti eder.

Büromuz 1985 yılında Ahmet Yay tarafından Kızılay’da kuruldu. Meslekteki ilk yıllarında büromuzun iş portföyü yerel ve az sayıda firmaya muhasebe hizmeti sunmakla sınırlı iken, bu sayının giderek artması ve bilişim, medikal, otomotiv, inşaat, tekstil ve gıda sektörleri gibi farklı iş kollarına tabi firmalar ile avukatlık, doktorluk, mimarlık gibi serbest meslek erbaplarına muhasebe ve danışmanlık hizmeti sunulmaya başlanması neticesinde en iyi hizmeti verebilmek adına 1993 yılında büromuz merkezini şu anda da bulunmakta olduğu Ayrancı’ya taşımıştır.

Büromuz, müşterilerimize en iyi hizmet kalitesini sunabilmek adına kaçınılmaz olarak gelişti ve büyüdü. Bu gelişme, daha profesyonel bir ofis yapısına ulaşma amacıyla yapılan düzenlemelerin yanı sıra, SMMM Ali Murat Kura ve Ahmet Yay’ın iki oğlu Yusuf ve Yavuz Yay’ın da büro bünyesine katılmasını da içermekteydi. Bu katılımlar, büromuzun tecrübe, bilgi birikimi ve dinamizmini bir üst seviyeye taşımasını sağladı. Bu süreçte büromuz, kapılarını uluslararası iş dünyasına da açarak birçok mali müşavir, avukat, akademisyen ve ekonomistle işbirliği içerisinde yabancı firmalara muhasebe ve mali müşavirlik hizmetleri vermeye başladı. Her ne kadar, en iyiye ulaşmal amacıyla başlattığımız bu gelişim günümüzde devam etmekte olsa da, Ahmet Yay SMMM Bürosu muhasebe ve mali müşavirlik alanında halihazırda tam anlamıyla profesyonel ve tanınmış bir bürodur.

Ofisimizde 4 SMMM ve 2 de SMMM adayı çalışmaktadır. Çalışanlarımızın her biri muhasebe ve mali müşavirlik hizmetlerinin çeşitli kollarında uzmanlaşmış olup, hepsi vergi mevzuatı, sosyal güvenlik mevzuatı, Türk Ticaret Kanunu ve İş Kanunu konularında son derece yetkinlerdir.

 

YAKLAŞIMIMIZ

Yüksek hizmet kalitemiz ve azami müşteri memnuniyeti için çalışmamızın, bizi diğer SMMM bürolarından farklı kılan unsurlar olduklarına inanıyor, bu sayede her geçen gün portföyümüze daha üst düzey müşteriler ekleyebildiğimizi düşünüyoruz.

İşimize yaklaşımımızı belirleyen faktörlerin başında müşterimizin iş geçmişi, bulunduğu sektör ve çeşitli ihtiyaç ve hedefleri gelmektedir. Hedefimiz, müşterinin ticari faaliyetleri doğrultusunda eksiksiz, kolay anlaşılabilir ve finansal analize uygun bilgiler hazırlayarak bunları müşterimize en kapsamlı biçimde sunmaktır. Ahmet Yay SMMM bürosu olarak, verdiğimiz her türlü muhasebe ve danışmanlık hizmetinin kalitesi ve kusursuzluğu konusunda tam güvence vermekte sakınca görmemekteyiz.